AktakuzA� ndaj “Tarkanit” qA� sulmoi Agron MustafA�n

Autori:Gazeta Fjala

mustafa-sulm-696x458

Prokuroria Themelore e Gjilanit ka ngritur aktakuzA� ndaj policit Avni Berisha i njohur me nofkA�n a�?Tarkania�� si i dyshuar pA�r sulm ndaj ish- drejtorit tA� a�?ValA�sa�?, Agron MustafA�s, dhjetorin e vitit tA� kaluar.

Lajmin pA�r ngritjen e aktakuzA�s e ka konfirmuar pA�r KALLXO.com, Kryeprokurori i ProkurorisA� Themelore nA� Gjilan, Jetish Maloku.

a�?Po faza e hetimeve ka pA�rfunduar, prokuroria ka ngritur aktakuzA� ndaj tA� dyshuarit (Avni Berisha). Rasti ka shkuar nA� gjykatA�n kompentente nA� Gjilana�?, tha Maloku pA�r KALLXO.com.

Ish- drejtori i a�?ValA�sa��, Agron Mustafa ishte sulmuar nA� muajin dhjetor tA� vitit tA� kaluar nA� PrishtinA�.

TA� pA�rfshirA� nA� rastin e sulmit ndaj MustafA�s dyshohet se kanA� qenA� shefi i krimeve ekonomike nA� PolicinA� e KosovA�s, Nazim Sahiti, dhe njA� polic tjetA�r Avni Berisha i njohur si a�?Tarkania��.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/aktakuze-ndaj-tarkanit-qe-sulmoi-agron-mustafen/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala