Ahmeti: Rezultatet në shkollat serbe në Kosovë, më të mira sesa në ato shqiptare

Autori:Gazeta Fjala

ditari-shkolle--780x439

Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti thotë se rezultatet e nxënësve në shkollat serbe në Kosovë, janë më të mira se ato të shkollave me nxënës shqiptarë.

I pari i Prishtinës këto deklarata i ka bërë në rrjetin social “twitter”

“Disa studime tregojnë që rezultatet e nxënësve në shkollat serbe në Kosovë janë dukshëm me të mira se te shqiptarët. #PISA”, ka shkruar Ahmeti.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/ahmeti-rezultatet-ne-shkollat-serbe-ne-kosove-me-te-mira-sesa-ne-ato-shqiptare/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala