Abrashi e siguron ministrinë me 526 mijë euro

Autori:Gazeta Fjala

arban abrashi

Objektet e Ministrisë së Punës dhe Mirëqenies Sociale,  në tërë Kosovën, së shpejti do të sigurohen. Kjo është bërë e ditur përmes njoftimit për kontratë, që ka bërë  kjo Ministri.

E për tërë këto investime, Ministria pritet të shpenzoj 526 mijë euro.

“Lënda e kontratës është ofrimi i furnizimeve, shërbimeve nga Kontraktuesi si  në vijim:“Sigurimi fizik i objekteve të MPMS me shtrirje rexhionale” . Shërbimet e sigurimit fizik kërkohet të ofrohen në Objektet e MPMS në Rexhionin e  Prishtinë, Mitrovicë, Pejë, Gjilan, Ferizaj, Prizren, Gjakovë  tërë territorin e Republikës së Kosovës. Për më tepër referoju dosjes së tenderit”, është përshkrimi i dhënë në kontratë. /GazetaFjala/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/abrashi-e-siguron-ministrine-me-526-mije-euro/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala