A ka gjasa që Kosova të merr statusin e kandidatit në BE më 2019?

Autori:Gazeta Fjala

kosova be
Ramush Haradinaj të premten në mëngjes e ngarkoi me një detyrë goxha ambicioze ekzekutivin e tij.
Kryeministri në mbledhjen e kabinetit qeveritar tha se deri në vitin 2019, Kosova duhet të marrë statusin e vendit kandidat për anëtarësim në Bashkimin Evropian.

Kjo duket reale nëse pyetet ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha.

Ajo pohon  se qysh në vitin që vjen institucionet do të dorëzojnë aplikimin për të marrë statusin e vendit kandidat.

Por, ndryshe mendojnë njohësit e këtyre çështjeve.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/a-ka-gjasa-qe-kosova-te-merr-statusin-e-kandidatit-ne-be-me-2019/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala