7 mënyra natyrale që ju ndihmojë të keni thonj të fortë

Autori:Zekirja Shabani

l_1544035261-1838100 (1)

Disa njerëz kanë fatin të kenë thonj të shëndetshëm dhe me shkëlqim pa ju dashur ndihma e estetistes.
Ndërsa pjesa tjetër kanë thonj të dobët që thyhen shumë shpejt. Megjithatë nëse bëni pjesë në kategorinë e dytë, ju keni mundësinë që me anë të produkteve natyrale të keni thonjtë që ëndërroni. Më poshtë po ju rendisim 10 produkte, të cilët çdokush i ka në shtëpi.

1- Konsumoni vitamina E
2- Vaj ulliri
3- Vaj kokosi
4- Lëng limoni

5- Uthull molle
6-Përzieni mjaltë dhe vezë
7-Vaj i jojobës
Përveç vitaminës E, me të gjithë produktet e tjera veproni njësoj. Mjafton t’i mbani 15 minuta në një enë dhe rezultati do të jetë i dukshëm./revistawho.com

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/7-menyra-natyrale-qe-ju-ndihmoje-te-keni-thonj-te-forte/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala