40 të vdekur nga shpërthimet e fundit në Siri

Autori:Gazeta Fjala

91028987_mediaitem91028672

Të paktën 40 persona janë vrarë në katër shpërthimet e fundit në zonat e qeverisë së mbajtur të Sirisë, sipas medieve të huaja.

Sulmet u zhvilluan në mes 08:00 dhe 09:00 të mëngjesit, rreth Damaskut, Homs, Tartous dhe Hassakeh.

Incidenti vdekjeprurës ishte jashtë Tatous, në bregdetin e Mesdheut.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/40-te-vdekur-nga-shperthimet-e-fundit-ne-siri/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala