26 kandidatë për postin e guvernatorit

Autori:Gazeta Fjala

BQK

Për pozitën e guvernatorit të BQK-së, kanë aplikuar 26 kandidatë.

Banka Qendrore e Republikës së Kosovës (BQK), ka publikuar listën e kandidatëve të cilët kanë aplikuar për pozitën e Guvernatorit të Bankës Qendrore të Republikës së Kosovës.

Për të marrë udhëheqjen e BQK-së, pozitë e mbetur e lirë, pas dorëheqjes së Bedri Hamzës i cili ka mori udhëheqjen e ministrisë së Financave, po e synojnë punonjës të BQK-së, profesor të Universitetit të Prishtinë, ish zyrtarë të lartë shtetëror etj, transmeton rtk .

Kjo është lista e kandidatëve

1. Drilon Mataj

2. Fehmi Mehmeti

3. Fatime Rexhepi

4. Besnik Krasniqi

5. Shkëndije Himaj

6. Shukri Gashi

7. Agron Hajdini

8. Qëndresa Gashi

9. Bashkim Isufi

10. Arben Mustafa

11. Ardian Uka

12. Driton Qehaja

13. Besnik Bislimi

14. Avni Jashari

15. Safet Merovci

16. Shefki Deliu

17. Sejdi Rexhepi

18. Mustafë Hasani

19. Ujkan Bajra

20. Ilir Aliu

21. Kujtim Dobruna

22. Elez Sylaj

23. Milazim Abazi

24. Sefedin Zogaj

25. Flamur Keqa

26. Naser Rusinovci

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/26-kandidate-per-postin-e-guvernatorit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala