20 vite që kur Raul heshti ‘Camp Nou’

Autori:Gazeta Fjala

15709671587760-1

Kanë kaluar edhe 20 vjet nga dita që Raul Gonzalez festoi barazimin e tij kundër Barcelonës në ‘Camp Nou’ duke vendosur gishtin te goja për të heshtur turmën vendase.

Pasi shënoi golin e parë të Real Madridit, sulmuesi shënoi edhe të dytin pas katër minutave për ta barazuar rezultatin 2-2, pas një pasimi të Savio.

“Ishin rrethanat e atij momenti, të asaj ndeshje”, shpjegoi Raul,

“Isshtë e qartë se kjo imazh, ajo fotografi [e festimit tim me gisht në gojë] është shkruar në histori, por marrëdhënia ime me lojtarët e Barcelonës, klubin dhe tifozët ka qenë e një respekti të madh”.

“Sidoqoftë, ka momente që në fushë, me tensionin, më bëri që ta bëj atë”.

“Ka qëndruar atje dhe unë e lë atë si diçka të anekdotës”, theksoi spanjolli.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/20-vite-qe-kur-raul-heshti-camp-nou/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala