1300 mërgimtarë aplikojnë për të votuar në zgjedhjet lokale

Autori:Gazeta Fjala

zgjedhje-fletevotimet_1497182006-6450947
Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve deri më tani kanë arritur rreth 1600 aplikime të bëra nga diaspora për regjistrimin si votues jashtë Kosovës në zgjedhjet lokale, derisa ata kanë kohë për të aplikuar deri më 23 gusht.
Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, ka thënë se procesi i aplikimit si votues jashtë Kosovës është duke vijuar normalisht.

Lidhur me votimit e diasporës nëpër ambasada e konsullata, Elezi ka thënë se mënyra e regjistrimit për votim të jashtëm është e rregulluar me ligj dhe rregulla zgjedhore. /RTK/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/1300-mergimtare-aplikojne-per-te-votuar-ne-zgjedhjet-lokale/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala