10,000 njerëz vdesin në Ugandë përshkak të ujit

Autori:Gazeta Fjala

water

10,000 njerëz vdesin çdo vit në Ugandë nga pirja e ujit të fëlliqur, kështu që ky inxhinier zhvilloi një zgjidhje. Ne duam të dëgjojmë idenë tuaj për ta bërë botën një vend më të mirë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/10000-njerez-vdesin-ne-ugande-pershkak-te-ujit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala