100 mijë euro për rrugët e Klinës

Autori:Gazeta Fjala

luta

Minsitria e Inrastrukturës do të marrë përsipër financimin e tërësishëm për realizimin e dy projekteve infratsukturore në Komunën e Klinës, atë të asfalltimit të rrugëve ndërmjet fshatrave Stupë-Videjë dhe Zajm me një vlerë prej rreth 100 mijë eurosh.

Kështu janë dakorduar të enjten Ministri i Inrastrukturës, Lutfi Zharku dhe kryetari i Komunës së Klinës, Sokol Bashota të cilët kanë nëshkruar një memorandum të mirëkuptimit për realizimin e këtyre projekteve.

Ndërkohë, Komuna  e Klinës do të kryej procedurat e tenderimit të këtyrë projekteve, ku pritet të caktojë komisionin  vlerësimit, projekt-menaxherin, si dhe inspektimin final të punimeve në të cilin komision do të marrë pjesë edhe një anëtar i Ministrisë së Inrastrukturës./GazetaFjala/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/100-mije-euro-per-rruget-e-klines/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala