10 vendet që duhet vizituar më 2018, sipas Lonely Planet

Autori:Gazeta Fjala

lehavre

Gjiganti “Lonely Planet” ka publikuar listën me 10 vendet europiane, për t’u vizituar gjatë vitit 2018.

Mes shumë destiancioneve, përmenden edhe 2 të tilla në Gadishullin e Ballkanit, konkretisht në Malin e Zi dhe Kroaci.

“Lonely Planet” është botuesi më i madh i guidave turistike, nëpër të gjithë botën.

Është kthyer tashmë në një traditë, publikimi para çdo viti të ri, i destinacioneve të rekomandueshme turistike.

1. LE HAVRE, FRANCË

Image result for le havre france

2. PAPHOS, QIPRO

9. Paphos, Cyprus.

3. MOLDAVI

8. Moldova.

4. GJERMANIA VERIORE

7. Northern Germany.

5. ALENTEJO, PORTUGALI

6. The Alentejo, Portugal.

6. LEEDS, MBRETËRI E BASHKUAR

5. Leeds, UK.

7. VERIU I MALIT TË ZI

4. Northern Montenegro.

8. GALICIA, SPANJË

3. Galicia, Spain.

0. GOTLAND, SUEDI

2. Gotland, Sweden.

10. ZAGREB, KROACI

1. Zagreb, Croatia.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/10-vendet-qe-duhet-vizituar-me-2018-sipas-lonely-planet/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala