10 vende magjepsëse që duket të vërteta, por ekzistojnë (Foto)

Autori:Gazeta Fjala

bukur

Bota ka shumë vende me pamje mbresëlënëse. Në çdo kënd të planetit ka fenomene natyrore e vende, të cilat në shikim të parë mund të duken jo të vërteta dhe vazhdojnë të magjepsin me bukurinë e tyre.

1.Plitvice Lakes Park (Croatia).


2. The Vermilion Cliffs National Monument (SHBA).


3. Pellgu me ujë të ngrohtë deri në 70° C në Yellowstone (SHBA).


4.Liqeni i gjysmëhënës në mes të shkretëtirës (Kinë).


5. 11,500 hektarë të fushave në formë të tarracave në Yuangyang (Kinë)


6.Pamukkale në Turqi


7.Trekendëshi Afar (Afrika Lindore)


8. Liqeni i kripës Natron (Afrikë)


9. Parku gjeo-termik i quajtur Wai-O-Tapu Wonderland (Zelandë e Re)


10. ‘Porta e Ferrit’ është një fushë e gazit natyror që digjet vazhdimisht (Turkmenistan).

 /Gazeta Metro/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/10-vende-magjepsese-qe-duket-te-verteta-por-ekzistojne-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala