10 lojtarët që mund t’i japin fund epokës së Ronaldos dhe Messit

Autori:Gazeta Fjala

90_1507555639-3846041

A do t’i japin fund dominimit të Messit e Cristianos lojtarë si: Neymar, Mbappe, Hazard, Asensio?

Që nga viti 2008, “Topi i Artë” ka shkuar për vetëm dy futbollistë që cilësohen më të mirët ë histori të futbollit, Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi.

Ylli i Barcelonës e ka fituar pesë herë këtë çmim, më shumë se çdo lojtar tjetër në histori, duke lënë prapa atë të Real Madridit me katër “Topa të Artë”.

Ata janë favoritë për të triumfuar sërish në vitin 2017. Portugezi, që ka fituar pothuajse gjithçka me Real Madridin, është më afër këtij çmimi, çka do ta barazonte argjentinasin me 5 “Topa të Artë”.

Por, duket se dalëngadalë epokës së Cristianos (32 vjeçar) dhe Messit (30) po iu vjen fundi dhe në listë janë 10 lojtarë që sipas “Squawka” mund të dominojnë në vitet e ardhshme, transmeton Gazeta Express.

10. Isco

Ekipet: Real Madrid dhe Spanjë

Mosha: 25

9. Romelu Lukaku

Ekipet: Manchester United dhe Belgjika

Mosha: 24

8. Marco Asensio

Ekipet: Real Madrid dhe Spanjë

Mosha: 21

7. Harry Kane

Ekipet: Tottenham & England

Mosha: 24

6. Paul Pogba

Ekipet: Manchester United & Francë

Mosha: 24

5. Eden Hazard

Ekipet: Chelsea & Belgjika

Mosha: 26

4. Kylian Mbappe

Ekipet: PSG & Francë

Mosha: 18

3. Antoine Griezmann

Ekipet: Atletico Madrid & Francë

Mosha: 26

2. Paulo Dybala

Ekipet: Juventus & Argjentina

Mosha: 23

1. Neymar

Ekipet: PSG dhe Brazil

Mosha: 25

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/10-lojtaret-qe-mund-ti-japin-fund-epokes-se-ronaldos-dhe-messit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala