​5 lojtarët më të mirë të këtij edicioni në La Liga

Autori:Gazeta Fjala

55_1495186135-6882725

Tashmë ka mbetur edhe një ndeshje për t’u zhvilluar, para se të përfundojë ky sezon i La Ligas

Real Madrid ka gjasat më të mira për të fituar titullin e kampionit, pasi është tre pikë para Barcelonës dhe i duhet të paktën një barazim ndaj Malagas në udhëtim.

Në aspektin individual, janë pesë lojtarë të cilët këtë edicion kanë treguar paraqitje fantastike, duke u renditur si më të mirët në pozitat e tyre.

Pichichi

Leo Messi është golashënuesi më i mirë i ligës me 35 gola, shtatë më shumë se sa Luis Suarez

Portieri më i mirë

Jan Oblak i Atletico Madridit do të fitojë çmimin Zamora, si portieri më i mirë, pasi ka pranuar vetëm 26 gola në 37 ndeshje

Asistuesi më i mirë

Luis Suarez është asistuesi më i mirë i këtij edicioni me 13 asistime, duke lënë mbrapa Toni Kroos me 12 dhe Neymar me 11

Lojtari që ka fituar më shumë topa

Mesfushori i Alaves i huazuar nga Real Madridi, Llorente ka rikuperuar më shumë topa se cdo lojtarë tjetër këtë edicion në La Liga, gjithsej 282, dy më shumë se sa Roque Mesa 283

Pasuesi më i mirë

Mesfushori i Sevillas, N’Zonzi është pasuesi më i mirë në La Liga, ku ka kompletuar 2374 pasime, 200 më shumë se sa Roque Mesa

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/%e2%80%8b5-lojtaret-me-te-mire-te-ketij-edicioni-ne-la-liga/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala